AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ** Vatanseverlik Kuru Lafla Olmaz **

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 121
Kayıt tarihi : 23/08/08

MesajKonu: ** Vatanseverlik Kuru Lafla Olmaz **   Ptsi Ağus. 25, 2008 7:54 am

[b]Vatanseverlik Kuru Lafla Olmaz

Önemli olan sağcı solcu, milliyetçi kozmopolit, şu veya bu ideolojiye bağlı olmak değildir. Peki önemli olan nedir? Kısaca ve kesici bir şekilde sıralıyorum:

* Lafla ve edebiyatla değil, gerçekten, fiilî bir şekilde VATANSEVER olmaktır.
* Halka yalan söylememek, halkı aldatmamaktır.
* Devletin, milletin, belediyelerin, başka kurumların bütçelerini hortumlamamaktır.
* İhalelere fesat karıştırmamaktır.
* Saçı bitmedik yetimlerin, sefalet çeken zavallıların hakkını yememektir.
* Emanetlere ihanet etmemektir. (Emanetler nelerdir, onları da sayalım: İşler, memuriyetler, vazifeler, makamlar, mevkiler...)
* Vaadini yerine getirmektir. Seçimlerden önce bol keseden vaad edeceksin, sonra bunları yerine getirmeyeceksin. Sorarlarsa “Ben böyle bir söz vermemiştim...” diyeceksin. Olur mu böyle şey!
* Kendi şahsî ikbalin, ünün, riyasetin, menfaatin için Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapmayacaksın.
* Popülizm yapmayacaksın. Acı da olsa gerçekleri halka söyleyeceksin ve ne yapılması gerekiyorsa onları yapacaksın.
* “Önce ben, sonra partim...” demeyeceksin; “Önce Türkiye ve evrensel gerçekler” diyeceksin.
* Ehil olmayan hiç kimseye makam, memuriyet, iş ve vazife vermeyeceksin.
* Siyasî parti, tarikat, cemaat, masonluk, rotaryenlik, Dönmelik ve bunlar gibi mensubiyetlerde kendi adamlarını, kendi bağlılarını himaye edip de memleketi çiftlik, halkı sömürge yerlisi gibi görmeyeceksin.
* Ülke, millet, devlet işlerini EHİL ve GÜVENİLİR olan danışmanlarla istişare ederek göreceksin.
* Milyonlarca vatandaşın sürünürken, işsizlik ve aşsızlık felâketine uğramışken sen Nemrud gibi, Firavun gibi lüks ve sefahat içinde sorumsuzca yaşamayacaksın.
* Hiçbir şekilde haram yemeyeceksin.
* Ülkeyi, şehirleri, köyleri çirkinleştirmeyeceksin.
* Halkın bir kısmını (hem de çoğunluk olan bir kısmını iç tehlike, iç düşman ve tehdit olarak görmeyeceksin ve geçersiz bahanelerle onların temel haklarını çiğnemeyeceksin, onlara zulm etmeyeceksin.)
* Ülkenin, halkın, devletin, belediyelerin sırtından kazandığın muazzam kirli ve haram paraları yabancı bankalara koymayacaksın, bunlarla Amerika’da ve başka ülkelerde milyon dolarlık lüks mülkler edinmeyeceksin.
* Mafyalarla, paravan kirli firmalarla gizlice işbirliği yaparak yüz milyonlarca dolar haram kazançlar elde etmeyeceksin.
* Halka her yıl çok açık, çok samimî, çok şeffaf bir şekilde mal ve servet beyanı vereceksin. (Yalan dolan servet beyanlarına karnımız toktur...)
* Türkiye’yi borç batağına batırmayacak, IMF tuzağına düşürmeyeceksin.
* Ülke, halk, devlet, belediye ve diğer hususî ve resmî işlerde daima evrensel bilgelik ve ahlâk kurallarına bağlı kalacaksın.
* Eline bir güç geçince azmayacaksın, kudurmayacaksın, şımarmayacaksın.
* Aleyhinde yazmamaları, sana muhalefet etmemeleri için medyacılara, yazarlara, Büyük Patron’lara devletin ve milletin kesesinden ulûfe dağıtmayacaksın.
* Dindarsan önce Allah’tan korkacaksın.
* Lâf ile Hazret-i Ömer’in adaleti edebiyatı yaparken, fiiliyatta deveyi hörgücüyle yutmayacaksın.
* Sana muhalefet edenlere olanca gücünle ve elindeki bütün imkânlarla saldırırken, seni destekleyen (veya destekler görünen) sahtekârları ve dolandırıcıları serbest ve rahat bırakmak gibi düşüklükler ve alçaklıklar yapmayacaksın.
* Türkiye’yi batırmaya ahd etmiş militan, fanatik, agresif misyonerlere olanca hürriyet, imkân ve fırsatı tanırken, yerli Müslüman halkı baskı altında tutmayacaksın.
* Rahşan Ecevit’i “Din elden gidiyor!” diye bağırtacak derecede olumsuz ve bozuk işler yapmayacaksın.
Daha sayayım mı?..
İslâmcıymış, binaenaleyh yaptığı her iş doğruymuş, onu kimse tenkit etmemeliymiş...Bu ne biçim mantıktır. İslâmcı ise, öncelikle yukarıda saydığım maddelere uymak zorundadır. Uymuyorsa o İslâmcı değildir, canavardır, vatan hainidir, eşkıyadır.
Atatürkçüymüş, her yaptığı doğruymuş... Şu mantığa bakın siz. Efendi!.. Atatürkçü ol, şu veya bu ideolojiye bağlı ol, öncelikle yukarıda saydığım maddelere uyuyor musun, önemli olan budur. Atatürkçülük, lâiklik, çağdaşlık diyerek malı götürecek, memleketi soyup soğana çevireceksin ve sonra da Atatürk kalkanına bürünerek muhaliflerini susturmaya çalışacaksın. Yağma yok. Yukarıdaki şartlara uymazsan sen vatan hainisin, Türkiye düşmanısın.
Bir başkası milliyetçi ve Türkçü geçiniyor. Namuslu, şerefli vatansever milliyetçileri ve Türkçüleri tenzih ederek söylüyorum. Yukarıdaki maddeler Türkçüler için de geçerlidir. Türkçülük, ülkücülük postuna bürünecek ve üzerinde kocaman bir mahfesi olan Hindistan filini bütünüyle yutacak. “Tanrı Türk’ü korusun...” Hayır, senin gibi sahtekârı Tanrı korumaz. Allah sizin gibilerin belâsını er veya geç verecektir. Yakın tarihte birtakım sahte Türkçülerin malı nasıl götürdüklerini gördük.
Lâikmiş, çağdaşmış, modernmiş, şuymuş, buymuş... Yukarıda saydığım maddeler ve şartlar onlar için de geçerlidir.
Herkes için geçerlidir. Sünnî için de, Alevî için de... Dindar için de, dinsiz için de...
Bendeniz dindar kesime mensubum. Bakın önce, dindar kesim içinde yolsuzluk ve yamukluk yapan hain ve rezillere çattım.
Her kesimin vatansever mensupları, öncelikle kendileri arasında ve içinde bulunan namussuzlar, vatan-millet-devlet düşmanları ile mücadele etmeli, özeleştiri yapmalı, onları saf dışı etmeye çalışmalıdır.
Eskiden Osmanlılar başka ülkeler ve devletlerle savaşır ve onlardan ganimet alırmış. İslâm fıkhına göre ganimet en tayyib kazanç ve gelirdir. Tabiî şer’î usullere uygun olmak şartıyla.
Şimdiki uğursuzlar, haydutlar, vatan hainleri çeşitli kılıklarda ve renklerde kendi ülkelerini, kendi devletlerini, kendi vatanlarını, kendi belediyelerini soyuyorlar. Onların kazançları katmerli haramdır, kirlidir, kara paradır.
İslâmcısına da, Atatürkçüsüne de, milliyetçisine de, kozmopolitine de, şucusuna da, bucusuna da hepsine toptan lânet olsun! [b/]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sevgidolu.forumn.org
 
** Vatanseverlik Kuru Lafla Olmaz **
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Kültür & Sanat :: Türkiye'ye Sahip Çık-
Buraya geçin: